W jaki sposób działają czytniki kodów?

W jaki sposób działają czytniki kodów?

Każdego tygodnia mamy do czynienia z przyrządami jakimi są czytników kodów i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Obojętnie od typu towaru jaki chcemy kupić posiada on kod kreskowy, który po odczytaniu wyświetla jego identyfikację zrozumiałą dla kasy bądź też komputera. To, jak działa czytnik kodów nie jest ogólną zdają sobie sprawę z tego, wskutek tego należałoby ją zapoznać, aby przyzwoiciej zrozumieć identyfikowanie artykułów.

Instrukcja obsługi skanera kodów kreskowych
Działanie czytników uzasadnia się przede wszystkim na wpływaniu czerwonego światła. Przekazywane światło laserowe pada na lustro, które z kolei konstruuje wiązkę światła padającego na kod kreskowy. Spadające światło odbija się od przerw między czarnymi paskami kodu kreskowego i wraca z powrotem do wnętrza skanera. Odbija się ono od wklęsłego lustra (odnajdującego się w urządzeniu) i trafia do fotodetektora. Urządzenie zmienia światło na impulsy elektryczne, jakie zostają “przetłumaczone” na język klarowny dla kas oraz systemów.

Czytnik kodów – typy
Rynek ma dwa koronne czytniki kodów, które użytkowane są w branżach dystrybucyjnych. Pierwszy z nich to skaner kodów bezprzewodowy. Jego działanie w ogromnej mierze opiera się na działaniu częstotliwości fal radiowych lub bluetooth. Prezentują niemało więcej zalet niż przewodowy skaner kodów, albowiem charakteryzują się dużo większą mobilnością. Przewodowy skaner kodów umożliwia dokładne odczytanie kodów znajdujących się na towarze oraz dedykowany jest poniekąd do stanowisk siedzących, jak na przykład sprzedaż w drobnych punktach sprzedaży, butikach itp. Należałoby kupować skanery przetestowanej jakości, innymi słowy na przykład takie jak proponuje marka Hardware for Business. W punkcie sprzedaży można odszukać zarówno skanery przewodowe i bezprzewodowe wysokiej jakości i w właściwej cenie.

Jak kiedyś radzono sobie z identyfikowaniem artykułów?
Na przestrzeni lat świat poszedł mocno do przodu to właśnie dzięki używaniu oryginalnych technologii. Jeszcze parędziesiąt lat temu nie było technologii, jaka umożliwiłaby identyfikowanie produktów w parę sekund, a proces ten był żmudny oraz sporo cięższy. Zapewne żądał on wielu notatek, poszukiwania danych i liczenia. Kod kreskowy to stosunkowo pionierski wynalazek, niemniej jednak przeszedł już własną ewolucję. Na początku powstania tego identyfikatora artykułów, prowizoryczny czytnik kodów jako źródła używał światła LED, jakie miało wiele swoich wad. Aby odczytać kod produkt należało przyłożyć nadzwyczaj blisko czytnika, jednak nie zawsze to działało. Dla porównania, obecny czytnik kodów bezprzewodowy ma prawo wyświetlić informacje o towarze nawet z kilku metrów zaledwie w kilka sekund.

Wersja skanera a branża dystrybucyjna
W zależności od branży powinno wykorzystywać się różnorodne skanery kodów. Przewodowy skaner kodów jak sama nazwa wskazuje ma przewód, który dostarcza zasilania, oznacza to, że sprawdzi się on na mniejszych klasach czy w butikach, gdzie nie trzeba z nim spacerować. Przewodowe skanery są trochę tańsze i odpowiednio sprawdzą się w punktach o mniejszych wymaganiach. Czytnik kodów bezprzewodowy to nienaganny produkt do większych firm lub też hurtowni, jakie absorbują się dystrybucją towarów i muszą dobrze orientować się w ich identyfikacji. Są wygodne, poręczne, lekkie oraz pokazują wiadomości o produkcie w kilka sekund.