Jak wybrać depilator?

Jak wybrać depilator?

Depilatory stają się coraz to bardziej popularne wśród artykułów do higieny i pielęgnacji. Zapewniają one skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. W punktach sprzedaży odnajdziemy modele wykorzystujące coraz to nowsze technologie i odkrywcze rozwiązania. Jak dokonać wyboru wyśmienitego depilatora? Czym się kierować oraz na co zwrócić uwagę? Na te zapytania znajdziesz odpowiedź w poniższym materiale.

Jakie są typy depilatorów?
Na rynku jesteśmy w stanie odnaleźć kilka typów depilatorów. To, co je rozróżnia to zastosowany mechanizm działania. W ten sposób możemy wyróżnić: depilatory klasyczne, depilatory świetlne oraz depilatory laserowe.
Pierwszy typ, innymi słowy depilatory klasyczne, istnieje na rynku już od pewnego czasu. Ich mechanizm przeważnie oparty jest na płytach bądź też pęsetach. Elementy te są osadzone na głowicy – podczas jej obrotu, otwierają się i zamykają, przez co mogą chwytać włoski. Depilator świetlny ma lampę, jaka naświetla sprecyzowany obszar skóry. Emitowane jest światło, będące spektrum fal o przeróżnej długości. Fale te są z kolei absorbowane przez cebulki włosów, przez co ulegają uszkodzeniu. Dzięki temu zapobiegamy powtórnemu wzrostowi włosa. Ostatni rodzaj, inaczej depilator laserowy, funkcjonuje na zasadzie emisji indywidualnej wiązki światła. Energia ta jest pochłaniana przez ten element włosa, jaki odpowiada za jego wzrost – inaczej brodawkę. W związku ze wzrostem temperatury, brodawka może zostać całkiem zniszczona bądź też również uszkodzona.

Na co zwrócić szczególną uwagę kupując depilator świetlny?
To, co należałoby wziąć pod uwagę w trakcie kupna depilatora świetlnego, to fakt, czy posiada on możliwość regulacji mocy. Jest to ważne ze względu na to, że każdy z nas ma różny próg bólu, a zanadto wysoka moc urządzenia ma prawo być dla niektórych bolesna. Warto mieć na uwadze, iż moc zawsze trzeba dopasować do depilowanego miejsca – cera pod pachami jest sporo bardziej wrażliwa aniżeli ta na nogach. Bardzo istotne jest, by dostosować ten parametr do typu skóry. Co poniektóre urządzenia, takie jak depilator ze witryny Politaipl.com, mają poboczną funkcję, którą jest rozpoznawanie rodzaju skóry.

Depilator laserowy – co należałoby wiedzieć przed zakupem?
Wybór depilatora laserowego nie jest bezproblemowym zadaniem. Poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko ceną, ale także mocą urządzenia oraz pomocnymi funkcjami. Z pewnością należałoby zwrócić uwagę na sposób zasilania depilatora. Odszukamy modele, które są zasilane sieciowo, akumulatorowo lub też akumulatorowo- sieciowo. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, a my musimy dobrać je do indywidualnych pragnień.
Ważne są również funkcje, które mają na celu ułatwienie przeprowadzenia depilacji. Dostępne są np. aplikacje do planowania depilacji lub również czujnik do rozpoznawania typu skóry.
Nie bez znaczenia jest też liczba trybów pracy i regulacja mocy działania. Żeby depilacja była skutecznie i bezproblemowo sfinalizowana na przeróżnych obszarach ciała ludzkiego, prawidłowo jest dobrać możliwości depilatora. W pewnych sytuacjach wynajdziemy akcesoryjne nasadki czy też głowice, jakie sprawią, że depilacja wrażliwych miejsc odbędzie się nieomalże bezboleśnie.