Film o wielkim polskim podróżniku – Projekt Biały Jaguar

Film o wielkim polskim podróżniku – Projekt Biały Jaguar

Cudze chwalicie, swego nie znacie – słowa te w dalszym ciągu są bardzo aktualne. Figura legendarnego rozbitka Robinsona Crusoe jest znana niemal wszystkim, jednak nie tak dużo ludzi spotkało się z Johnem Bobrem, protagonistą powieści „Wyspa Robinsona”, „Orinoko” oraz „Biały Jaguar”, dziełom polskiego reportażysty i wędrowca Arkadego Fiedlera. Nie jest to powieść historyczna, niemniej jednak kreacja Johna Bobra oparta jest na pewnych przesłankach, a to znaczy drewnianej łodzi z tekstem „JOHN BOBER / POLONUS / 1726” odnalezionej na wyspie Coche.

Jak aktualnie wygląda sprawa ekranizacji „Wyspy Robinsona”?

Tak atrakcyjna seria powieści dobitnie zasługuje na ekranizację – ma ona obfity potencjał również pod względem kulturowym, jak i handlowym. Fantastyczne przygody Johna Bobra to materiał, który do perfekcji nadaje się do przedstawienia za pośrednictwem filmu, stąd idea na projekt „Biały Jaguar”. Łącząc olśniewającą prozę Arkadego Fiedlera z nowoczesnym podejściem do filmu, można dostarczyć obserwatorom epokowych wrażeń, wzbudzając podziw i przenosząc w świat tropikalnych wysp. Wniosek nasuwa się sam – będzie to recepta na sukces.

Czy projekt Biały Jaguar będzie dużym sukcesem?

Od szarej oraz w wielu przypadkach smutnej powszedniości wolno oderwać się fikcją, odwiedzając barwne, pełne życia zakamarki równikowego świata. Jest to całkiem inny świat, który można zobaczyć oczami rodaka – polskiego podróżnika i badacza przygód, który trafił w samo serce Ameryki. Emocjonujące przygody, zwroty akcji oraz zaskakująco autentyczne, jak na produkcję podróżniczą, przedstawienie świata, Biały Jaguar z pewnością przypadnie do gustu widowni. Wizja ta przybliża się coraz bardziej, a jej realizacja to zaledwie kwestia czasu. Warto zatem zainteresować się tym nadzwyczaj interesującym projektem, który bez zaprzeczania okaże się szlagierem na krajowych ekranach, wnosząc powiew świeżości do branży.

Fantastyczna historia Johna Bobra – naszego lokalnego Robinsona Crusoe!

Śpiesząc za losami odważnego, polskiego podróżnika Johna Bobra, wspaniała rozrywka jest gwarantowania. Projekt Biały Jaguar ma na celu rozpropagowanie tej postaci oraz twórczości Arkadego Fiedlera, wprowadzając zupełnie nowe życie do serii klasyków. Historia opowiadająca o mężnym i niestrudzonym poszukiwaczu przygód, przedstawiająca barwny świat tubylców i ich konflikty z hiszpańskimi kolonizatorami. Dzika natura, indiańscy wojowie i poszukiwanie cenności – w opowieści o Johnie Bobrze nie brakuje olśniewających wątków.
Należałoby nie zapominać, że nie są to fakty dziejowe – John Bober jest wyłącznie luźno oparty na mówiących o nim przesłankach. Mimo tego, nawet te niewielkie poszlaki wskazują na obecność Polaka w tych rejonach, wobec tego należałoby przenieść się w świat fantazji i przeżyć bajeczne przygody w tropikach. Ekranizacja dzieła Arkadego Fiedlera nie tylko przyciągnie nowiutką widownie oraz zwiększy jego popularność, ale również przedstawi tę opowieść starym fanom w nowej formie.

Więcej na stronie: https://www.facebook.com/BialyJaguar